آخرین وضعیت مقابله نیروهای امنیتی با قاچاق مواد مخدر در شرق و جنوب کشور

آخرین وضعیت مقابله نیروهای امنیتی با قاچاق مواد مخدر در شرق و جنوب کشورنائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس آخرین وضعیت مقابله نیروهای امنیتی با قاچاق مواد مخدر در شرق و جنوب کشور را تشریح کرد.

شهریار حیدری نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبر ساز با اشاره به آخرین وضعیت مرزهای شرقی کشور گفت: متاسفانه پاکستان در حفاظت از مرز خود با ایران تنها به کشیدن سیم خاردار و احداث پاسگاه‌های مرزی آن هم با فاصله زیاد، بسنده کرده است، افغانستان نیز اگرچه نیروهایی را در مرز مستقر کرده اما به دلیل فاصله زیاد این نیرونها از یکدیگر، بر مرز اشرافی ندارند.

وی افزود: با این حال اگرچه پاکستان و افغانستان اشراف دقیق و کامل بر مرز ندارند اما جمهوری اسلامی ایران از نظر انتظامی، امنیتی و اطلاعاتی کاملاً بر مرزهای شرقی خود اشراف دارد و با توجه به این موضوع و استحکام مرزهای شرقی ایران مافیای مواد مخدر در افغانستان محموله های مواد مخدر خود را به جنوب پاکستان برده و از طریق مرزهای آبی جنوب ایران سعی دارد تا محموله های خود را وارد ایران کرده و از طریق ایران به اروپا منتقل کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با مواد مخدر هزینه زیادی پرداخت کرده و هرچه به جلوتر می‌رویم دامنه وسعت مقابل ایران با قاچاقچیان مواد مخدر گسترده‌تر می‌شود.

وی افزود: مبارزه با مواد مخدر عزم جهانی را می طلبد و باید همه کشورها در این امر جدی باشند و اینگونه نباشد که جمهوری اسلامی ایران به تنهایی بخواهد جلوی این مسئله به ایستد اما متاسفانه تاکنون مشاهده این عزم جهانی نبوده ایم.

پایان پیام/

بیشتر بخوانید