نتایج نوبت‌دهی دور دوم عرضه یکپارچه خودرو فردا اعلام می‌شود

نتایج نوبت‌دهی دور دوم عرضه یکپارچه خودرو فردا اعلام می‌شودمدیر طرح یکپارچه عرضه خودرو، گفت: فردا نتایج نوبت‌دهی دور دوم عرضه یکپارچه خودرو اعلام می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبر ساز، براساس برنامه اعلامی در سامانه یکپارچه عرضه خودرو، فردا چهارشنبه 24 خرداد نتایج نوبت دهی دور دوم عرضه یکپارچه خودرو اعلام و بر این اساس مشتریان از موعد تحویل خودروهایشان مطلع می‌شوند.

مهدی تقدسی در این زمینه به فارس گفت: در هفته جاری با حضور نهادهای نظارتی، اولویت بندی دور دوم عرضه یکپارچه خودرو انجام شده است.

وی افزود: براساس اعلام قبلی در سامانه یکپارچه بعد از اعلام نتایج نوبت دهی در روز 24 خرداد، بانک‌ها مکلفند پول‌های بلوکه شده متقاضیان خرید خودرو را آزاد کنند تا مردم بتوانند این پول را از حسابشان برداشت کنند.

به گزارش فارس، فرآیند دور دوم طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی برمبنای فرآیند نوبت دهی از 20 اردیبهشت 1402 آغاز شد به‌طوری که متقاضیان خرید خودرو از طریق این سامانه در فاصله زمانی 20 تا 29 اردیبهشت فرصت داشتند تا نسبت به افتتاح حساب وکالتی به نام سازمان حمایت نزد بانک ها اقدام کنند.

بعد از این مرحله و پایش اطلاعات مشتریان، متقاضیان که شرایط لازم را داشتند می‌توانستند در بازه زمانی 3 تا 10 خرداد نسبت به انتخاب خودرو در سامانه اقدام کنند.

هدف از این طرح؛ عرضه گسترده و شفاف خودروهای داخلی با توجه به افزایش و تثبیت جریان تولید خودرو در سال جاری و همچنین برنامه‌ریزی انجام شده برای افزایش مستمر تولید است.

این گزارش می‌افزاید: در دوره اول عرضه خودرو از طریق سامانه یکپارچه بیش از 900 هزار نفر برای خرید خودرو ثبت نام کردند و براساس قولی که فاطمی ایمین وزیر سابق صمت درباره حذف قرعه کشی داده بود، در دوره اول بدون قرعه کشی و فقط براساس نوبت دهی به تمام متقاضیان خرید خودرو در سامانه براساس نوبت خودرو داده می‌شود.

پایان پیام/

بیشتر بخوانید