بعد از لیورپول نوبت به هواداران سلتیک رسید/ اعتراض به پادشاه بریتانیا در اسکاتلند عکس

بعد از لیورپول نوبت به هواداران سلتیک رسید/ اعتراض به پادشاه بریتانیا در اسکاتلند عکسهواداران تیم سلتیک اسکاتلند هم علیه پادشاه جدید بریتانیا موضع گرفتند.

به گزارش خبر ساز، هواداران تیم سلتیک روز یکشنبه و در جشن قهرمانی خود در لیگ اسکاتلند، پارچه‌ای اعتراض‌آمیز و البته با ادبیات تند علیه تاج‌گذاری «چارلز سوم» پادشاه بریتانیا را به ورزشگاه تیم هارتس آوردند.

روزنامه اسکاتلندی «دیلی رکورد» درباره این ماجرا نوشت: هواداران تیم سلتیک که به ورزشگاه «تاین کسل» آمده بودند، پس از پیروزی ۲ بر صفر تیم خود مقابل هارتس، دوست داشتند تاج‌گذاری تنها یک پادشاه را ببینند و پس از تاج‌گذاری پر حرف و حدیت چارلز در روز شنبه پارچه‌ای با عبارت «لعنت به پادشاه، تاج را بر سر قهرمان بگذارید» را به نمایش گذاشتند.

روز شنبه و همزمان با تاج گذاری چارلز در لندن نیز هواداران تیم لیورپول در هنگام پخش اولین کلماتِ سرود ملی بریتانیا در ورزشگاه آنفیلد که در آن برای پادشاه آرزوی سلامتی می‌شود، شروع به هو کردن و سر دادن شعارهای «لیورپول... لیورپول» کردند.

روز شنبه و همزمان با تاج‌گذاری چارلز، اعتراضاتی در لندن هم شکل گرفت و پلیس گروهی از مخالفان سلطنت را که پارچه‌نوشته‌هایی علیه پادشاه به دست گرفته بودند، بازداشت کرد.

پایان پیام/

بیشتر بخوانید