روسیه به رژیم صهیونیستی هشدار داد

روسیه روز چهارشنبه به رژیم صهیونیستی درباره هر گونه اقدام برای ارسال سلاح به اوکراین هشدار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبر ساز، روسیه روز چهارشنبه به رژیم صهیونیستی درباره هر گونه اقدام برای ارسال سلاح به اوکراین هشدار داد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیش از این گفته که ارسال کمک نظامی به کی‌یف را بررسی می‌کند و مایل به میانجی‌گری برای پایان دادن به این جنگ است.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در جمع خبرنگاران درباره این موضوع گفت: «حرف ما این است همه کشورهایی که به اوکراین سلاح ارسال می‌کنند باید بدانند که نیروهای مسلح ما این سلاح‌ها را هدف‌های مشروع در نظر می‌گیرند.»

از زمان آغاز جنگ اوکراین در ماه فوریه سال گذشته میلادی، رژیم صهیونیستی مدعی شده که در این جنگ خنثی است و کمک‌های نظامی به اوکراین ارسال نمی‌کند.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اوایل ماه جاری میلادی با انجام یک گفتگوی تلفنی با «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه باعث خشم کی‌یف شد. کوهن در سخنرانی هنگام شروع به کارش در این سمت گفت، مقامات دولت جدید رژیم صهیونیستی کمتر در انظار عمومی درباره جنگ در اوکراین صحبت خواهند کرد.

رژیم صهیونیستی تا کنون از تسلیح اوکراین به دلیل ناخرسند ساختن روسیه، بازیگر پیشرو در سوریه، خودداری کرده است.

این در حالی است که عدم برقراری تماسی تلفنی بین وزرای خارجه رژیم صهیونیستی و اوکراین در هفته‌های گذشته موجب انتقاد و اعتراض تل‌آویو شده بود؛ اعتراضی که موجب شد تا رسانه‌های عبری از آن به عنوان چالش در روابط کابینه «بنیامین نتانیاهو» با پرونده اوکراین یاد کنند.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید