مغربی‌ها پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند

پس از آنکه رسانه‌های عبری از آزار جنسی زنان مغربی توسط یک مقام صهیونیست خبر دادند، مردم مغرب پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند و آن را لگدمال کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبر ساز، رسانه‌های مغربی، امروز (شنبه)، خبر دادند که ده‌ها نفر از مردم این کشور در اعتراض به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی مقابل پارلمان مغرب تظاهرات کردند.

بنابر گزارش‌ رسانه‌ها، ده‌ها نفر از شهروندان مغربی با سر دادن شعارهایی علیه روابط با رژیم صهیونیستی و «دیوید گورین» سفیر رژیم صهیونیستی در رباط و «ناصر بوریطه» وزیر امور خارجه مغرب در برابر پارلمان این کشور تجمع کردند.

منابع مغربی اشاره کردند که این تظاهرات پس از گزارش‌ رسانه‌های عبری درباره آزار جنسی زنان مغربی توسط یک مقام دفتر ارتباطات دیپلماتیک رژیم صهیونیستی در رباط برگزار شده است.

«امین عبدالحمید» یکی از فعالان جبهه «حمایت از فلسطین و مخالفت با عادی‌سازی روابط» در مغرب در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه در این باره گفت: «امروز ما در اعتراض به اقدامات شنیع مسئول دفتر ارتباطات اسرائیل در مغرب مقابل پارلمان هستیم.» او اضافه کرد: «عزت مغرب فروشی نیست و عادی‌سازی روابط [با اسرائیل] باید متوقف شود.»

شبکه صهیونیستی «کان»، دوشنبه‌شب، گزارش داده بود که اتهاماتی درباره سوءاستفاده جنسی یک مقام صهیونیست از زنان مغربی و آزار جنسی آن‌ها مطرح شده است. با این حال، این شبکه عبری هیچ اشاره‌ای به نام این مقام صهیونیست نکرد.

این شبکه عبری در گزارش خود گفته بود: «اگر صحت این ادعاها ثابت شود، این یک رویداد دیپلماتیک خطرناک در روابط حساس اسرائیل و مغرب خواهد بود.»

شبکه کان یک روز پس از انتشار این اخبار و آغاز تحقیقات در وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی گزارش داد که تل آویو از یک سال پیش در جریان این اتهامات قرار داشته است.

پایان پیام/م/ ت 21

بیشتر بخوانید