جذاب‌ترین مسابقات کشتی آزاد جهانی کدام هستند؟/رقابت غول‌های سنگین‌وزن و انتظار برای راند پنجم یزدانی و تیلور

برخی از مبارزات کشتی آزاد به قدری جذاب هستند که این انتظار وجود دارد در مسابقات جهانی صربستان شاهد دوباره این سرشاخ‌ها باشیم.

به گزارش خبر ساز، مسابقات جهانی کشتی آزاد و فرنگی از روز شنبه در بلگراد صربستان آغاز خواهد شد که یک سایت آمریکایی در گزارشی به احتمال رویارویی مدعیان آزادکار در برخی از اوزان پرداخته که می‌توان از آن با "تجدید خاطره" نام برد. رقابت حسن یزدانی با دیوید تیلور در 86 کیلو، طاها آکگول با جنو پتریاشویلی در 125 کیلو، کایل داک و فرانک چامیزو در 74 کیلو، جردن باروز و بکزود عبدالرحمن‌اف در 79 کیلو، حاجی علی‌اف و اسماعیل موسی‌کیف در 65 کیلو اشاره کرد.

در این است آمریکایی آمده است: یکی از بهترین نکات در مورد مسابقات کشتی قهرمانی جهان این است که شانس اینکه شما شاهد تجدید برخی از رقابت‌ها باشید را افزایش می دهد. چه چیزی جالب تر از این رقابت ورزشی؟ در اینجا 6 مورد از مسابقاتی که امیدواریم در بلگراد شاهد آن باشیم آورده شده است.

86 کیلوگرم: حسن یزدانی از ایران و دیوید تیلور از آمریکا

شاید این مبارزه مورد انتظارترین مسابقه رقابت‌های جهانی کشتی آزاد در بلگراد باشد. 2 قهرمان و مدعی که هر 2 برای مدال طلا تلاش می‌کنند. به دلیل عدم حضور روسیه و بلاروس در مسابقات جهانی، شانس ایران و آمریکا برای کسب عنوان قهرمانی تیمی افزایش می‌یابد. هر دو کشور عملکرد یکدیگر را زیر نظر دارند و چه وزنی بهتر از 86 کیلوگرم.

دیدارهای برگزار شده یزدانی و تیلور:

راند اول: جام جهانی 2017: دیوید تیلور مقابل حسن یزدانی به پیروزی می‌رسد.

راند دوم: قهرمانی جهان 2018: تیلور 11 بر 6 حسن یزدانی را شکست می‌دهد.

راند سوم: المپیک 2020 توکیو: تیلور 4 بر 3 مقابل یزدانی پیروز می‌شود.

راند چهارم: مسابقات جهانی 2021: یزدانی 6 بر 2 تیلور را شکست می‌دهد.

این روند نشان از پیشرفت حسن یزدانی دارد و می‌توان فرض کرد او بر تیلور پیشی گرفته است. تیلور و یزدانی هر دو بهترین‌های این وزن هستند و در صورتی که در فینال مسابقات صربستان مقابل هم قرار بگیرند برنده واقعی تماشاگران خواهند بود.

125 کیلوگرم: طاها آکگول از ترکیه و جنو پتریاشویلی از گرجستان

این مبارزه یکی از بزرگترین رقابت‌های سنگین وزن در تمام دوران محسوب می‌شود. اینکه چه کسی در مبارزه جدید پیروز خواهد شد مشخص نیست اما مبارزاتی که بین این 2 کشتی‌گیر انجام شده اکثریت به سود طاها آکگول است. وی 7 بر 3 از حریفش پیش است اما پتریاشویلی در مسابقات جهانی 2017 و 2019 برنده مبارزه با آکگول بود در مقابل کشتی‌گیر ترک نشان داده در رقابت‌های اروپایی بهتر از حریفش بوده است. امیرحسین زارع از ایران هیادن زیلمر از آمریکا نیز از مدعیان سنگین‌وزن به شمار می‌روند اما این احتمال وجود دارد در فینال شاهد مبارزه غول‌های ترک و گرجستان باشیم.

74 کیلوگرم: کایل داک از آمریکا و فرانک چامیزو از ایتالیا

این 2 کشتی‌گیر 2 بار با هم رقابت داشته‌اند که در هر 2 مسابقه برتری با داک بوده است. اولین برتری کشتی‌گیر آمریکا در سال 2020 و دومین برتری او در دیدار رده‌بندی المپیک توکیو بود تا به این ترتیب داک، چامیزو را از کسب دومین مدال المپیک محروم کند. اگر بگوییم با غیبت سیداکوف روسی این 2 کشتی‌گیر شانس طلا دارند اشتباه هست چرا که در این وزن کشتی‌گیران دیگری هم شانس کسب مدال دارند.

79 کیلوگرم: جردن باروز از آمریکا و بکزود عبدالرحمن‌اف از ازبکستان

باخت جردن باروز مقابل این حریف ازبک در المپیک ریو یکی از تاثیرگذارترین صحنه‌های ورزش کشتی بود. وی با شکست مقابل گدویف روس در مرحله یک چهارم نهایی و همین طور شکست مقابل عبدالرحمن‌اف در شانس مجدد نتوانست به مدال دست یابد. باروز در گرندپریکس آلمان بکزود را شکست داد و با برتری مقابل او در مسابقات جهانی 2017 از حریفش انتقام گرفت.

65 کیلوگرم: حاجی علی‌اف از آذربایجان و اسماعیل موسی‌کیف

این 2 کشتی‌گیر 2 بار با هم دیدار داشته‌اند و آنها در سطح بسیار بالایی به رقابت پرداخته‌اند. البته وزن 65 کیلوگرم یکی از شلوغ‌ترین وزن‌هاست و در هر طرف جدول که نگاه کنید مسابقات جذاب وجود دارد اما به نظر می‌رسد مبارزه علی‌اف و موسی‌کیف جذابترین رقابت باشد.

61 کیلوگرم: سلیمان آتلی از ترکیه و استوان میچیچ از صربستان

این 2 کشتی‌گیر بین سالهای 2019 تا 2020 سه بار با هم مبارزه کرده‌اند. هر 2 کشتی‌گیر در المپیک توکیو حضور داشتند اما هیچ کدام نتوانستند روی سکو بروند. باید ببینیم آتلی و میچیچ که در وزن 61 کیلوگرم کشتی می‌گیرند در مسابقات جهانی آن انتظاری که وجود دارد را برآورده می‌کنند یا خیر؟

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید