افزایش قیمت نان خط قرمز رئیس جمهور است

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره پیشنهاد یکسان‌سازی نرخ گندم در نانوایی‌های سنتی و صنعتی توسط بخش خصوصی گفت: هدف دولت و خط قرمز رئیس‌جمهور این است که افزایشی در قیمت نان نداشته باشیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبر ساز، سیداحسان خاندوزی امروز در یکصد و یازدهمین نشست شورای گفت‌‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران گفت: چیزی به عنوان کارت نان در ستاد اقتصادی دولت وجود ندارد و برای خرید نان از همان کارت‌های بانکی می‌توان استفاده کرد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی بیان داشت: ضمن اینکه با تمام کارت‌های بانکی اعضای یک خانوار می‌توان به خرید نان از نانوایی‌ها اقدام کرد و با هماهنگی انجام شده با بانک مرکزی لزومی ندارد که برای خریدن نان حتماً از کارت بانکی سرپرست خانواده استفاده شود، بلکه از تمام کارت‌های اعضای خانوار می‌توان برای این منظور استفاده کرد‌.

وی درباره پیشنهاد یکسان‌سازی نرخ گندم در نانوایی‌های سنتی و صنعتی توسط بخش خصوصی در جلسه امروز گفت: هدف دولت و خط قرمز رئیس‌جمهور این است که در قیمت نان افزایش نداشته باشیم.

خاندوزی اظهار داشت :اما این مسأله را حتماً در جلسه هفته آینده ستاد اقتصادی دولت مطرح می‌کنم و یک نفر از بخش خصوصی نیز به این جلسه دعوت خواهد شد.

خاندوزی بیان داشت: سیاست اصلاح یارانه کالا‌های اساسی و حذف ارز ترجیحی یک سیاست قیمتی صرف نبود، بلکه جزئی از سیاست اصلاح ساختار بود که در آن سیاست اصلاح ساختار بنای دولت بر این است که انحصاری که شرکت‌های دولتی داشتند، هم در تجارت کالاهای اساسی و هم در ذخیره‌کالاهای اساسی که جزء استراتژیک‌ترین نقاطی است که بسیاری از کشورها، این حوزه را در اختیار تام دولت دارند.

وی افزود: براساس توافق ستاد اقتصادی دولت، باید کاری کرد که سال آینده بخش اعظم تولید، تجارت و ذخیره‌سازی گندم با میدان داری بخش خصوصی انجام شود، بنابراین باید قاعده‌ها به نحوی چیده شود که ضمن اینکه خیال حاکمیت راحت باشد که حتما به اندازه کافی ذخیره‌های راهبردی وجود دارد و در دسترس است، اما حتما عاملیت به سمت غیردولتی‌ها رود و انحصاری که برخی شرکت‌های دولتی دارند، باید سال آینده کم شود و آن وقت به هدف دولت رسیده‌ایم.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید