هشدار مسکو به کشورهای غربی درباره سوءاستفاده از شورش واگنر

هشدار مسکو به کشورهای غربی درباره سوءاستفاده از شورش واگنروزیر خارجه روسیه به کشورهای غربی درباره سوءاستفاده از شورش گروه واگنر برای تحقق اهداف خصمانه شان درباره روسیه هشدار داد.

به گزارش گروه بین الملل خبر ساز، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه عصر شنبه به کشورهای غربی درباره سوء استفاده از شورش گروه واگنر برای تحقق اهداف خصمانه شان درباره روسیه هشدار داد.

وی همچنین افزود: «روسیه به مسیر خود در تضمین امنیت و حمایت از ارزش های خود و ایجاد نظام چند قطبی ادامه خواهد داد».

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: «اطمینان داریم که اوضاع در روسیه در آینده نزدیک حل خواهد شد».

پوتین امروز (شنبه، ۲۴ژوئن) در پی اعلام شورش گروه واگنر علیه رهبری ارتش، این گروه را به اقدامات سختگیرانه و خشن تهدید کرد. در حالی که «یوگنی پریگوژین» رهبر این گروه، امروز تهدید کرد که در حال پیش‌روی به سمت مسکو، پایتخت روسیه است و قبل از این هم، نیروهای وی بر اماکن نظامی در شهر روستوف مسلط شده‌اند.

«ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه در واکنشی تند به تحولات اخیر و در نطقی تلویزیون «همه شهروندان روسیه، نیروهای مسلح، نیروهای اجرایی قانون و نیروهای ویژه» را مخاطب قرار داد و با اشاره به اقدامات شبه‌نظامیان گروه واگنر و یوگنی پریگوژین مدیر آن، این اقدامات را «خیانت در داخل کشور» و «شورش مسلحانه» خواند.

رئیس‌جمهور روسیه در سخنرانی کوتاه و تندش تصریح کرد: هر آن‌کس که این شورش را سازماندهی کرده، تلاش داشته کشور را تسلیم کند و آن را به جنگ داخلی بکشاند؛ ما پاسخ سختی به این شورش مسلحانه می‌دهیم.

پایان پیام/.

بیشتر بخوانید